top of page

Jak pracuję
Pierwsze spotkanie
Pierwsze spotkanie jest okazją do zadania mnóstwa pytań.
Przez nas - by ustalić potrzeby, gust, budżet Klienta i wstępnie nakreślić, jak miałoby wyglądać jego wymarzone wnętrze.
Przez Klienta - by poznać dokładne warunki współpracy oraz szczegóły tego, jak to wszystko wygląda w praktyce.
Inwentaryzacja
Inwentaryzacja to pomiar mieszkania / domu z natury, który przede wszystkim jest istotny dla dokładnego przygotowania rysunków wykonawczych. Podczas inwentaryzacji dokonuje się dokładnych pomiarów, rysuje pomieszczenia, ściany, otwory drzwiowe, okienne, podłączenia wody oraz prądu. Jest to podstawa i pierwszy etap każdego projektu wnętrz. Bez precyzyjnych pomiarów nie jest możliwe wykonanie dokładnego projektu, rozrysowania mebli na wymiar, zaplanowania rozkładu płytek itp. Inwentaryzacja to baza do kolejnych etapów projektu.
W przypadku projektów na terenie Poznania i okolic wykonujemy inwentaryzację w ramach ceny projektu. W przypadku projektów poza tymi rejonami, pracujemy najczęściej na rzutach deweloperów lub/i pomiarach dostarczonych przez Klienta. Na życzenie Klienta możemy wykonać inwentaryzację w dowolnym miejscu Polski za dodatkową opłatą, ustalaną indywidualnie.
Aranżacje
Gdy wiemy już, jakie są wytyczne Klienta oraz znamy wymiary pomieszczeń - przechodzimy do rysowania aranżacji. Są to rzuty funkcjonalne pokazujące układ mebli i wyposażenia. Każdorazowo proponujemy 2 aranżacje dla każdego pomieszczenia, by pokazać ich potencjał. W zależności od potrzeb, aranżacje mogą być zaproponowane wg podstawowego układu pomieszczeń lub mogą przewidywać przesunięcia ścian, wydzielenia dodatkowych pokoi, zmiany większe i mniejsze.
Aranżacje przesyłamy mailowo do Klienta i po otrzymaniu wytycznych dot. tego, co w której aranżacji podobało się najbardziej, tworzymy aranżację ostateczną będącą połączeniem poprzednich. Gdy otrzymamy akceptację, przechodzimy do wizualizacji..
Wizualizacje
Tworzenie wizualizacji to najbardziej kreatywna część całego procesu, bo właśnie wtedy powstaje koncepcja, jak co ma wyglądać. Począwszy od kolorów, przez dobór materiałów, projektowanie mebli, dobieranie oświetlenia. W naszej pracowni już na etapie wizualizacji dobieramy wyposażenie tak, by miało szansę wpasować się w gust i budżet klienta. W ramach projektu kompleksowego proponujemy Klientom możliwość dwukrotnego wprowadzenia korekt do wizualizacji jednak nie mogą one ingerować w układ przestrzenny ani zmianę całkowitą stylu w jakim zostało zaprojektowane dane wnętrze.
Rysunki wykonawcze
Gdy ostatecznie wersja wizualizacji zostanie zaakceptowana przez Klienta, możemy przejść do wykonywania rysunków wykonawczych. Są to linearne rysunki 2D, które pozwalają ekipie remontowej, stolarzowi i wszelakim wykonawcom zrealizować projekt tak, by wyglądał jak na wizualizacjach. W skład rysunków wykonawczych w zależności od potrzeb wchodzą:
-
Rzut aranżacji,
-
Rzut ścian - z zaznaczeniem ewentualnych przesunięć lub wyburzeń
-
Rzut sufitów jeśli w projekcie są przewidziane podwieszane sufity,
-
Rzut rozmieszczenia elektryki (punkty świetlne, oraz gniazdka),
-
Rzut punktów hydrauliki wok-kan, CO.
-
Rzut podłóg,
-
Rzut z zaznaczeniem kolorystyki ścian,
-
Widok ważniejszych ścian - lamele, sztukaterie, galerie,
-
Rozmieszczenie płytek w łazience,
-
Rysunki wykonawcze mebli na zamówienie
Nadzór autorski
Wizyty na budowie w trakcie trwania prac wykończeniowych, w celu kontroli jakości prac oraz ich zgodności z projektem a w razie konieczności uzgadnianiu z wykonawcami możliwości wprowadzania rozwiązań zamiennych w stosunku do przewidzianych w projekcie. Usługa ta gwarantuje, że projektant wnętrz, inwestor oraz wykonawcy są w stałym kontakcie, co pozwala na nadzór prac wykonawczych, ich postępu oraz zgodności z zatwierdzonym projektem.
Lista produktów wyposażenia
Lista ta zawiera produkty (materiały, meble, lampy itd.), które są potrzebne do realizacji projektu. Nasze propozycje zawsze są identyczne lub zbliżone do tych z wizualizacji. Jeśli nie jesteśmy pewni czy jakiś produkt spodoba się klientowi, proponujemy do niego alternatywę. Zawsze staramy się proponować produkty sprawdzonych producentów, ze znanych nam sklepów stacjonarnych i internetowych. Oczywiście ostateczna decyzja o zakupie produktu z naszej listy lub spoza niej jest decyzją Klienta. Stworzona przez nas lista wyposażenia ma być z założenia pomocna, a nie obligatoryjna. W praktyce lista wyposażenia zawiera:
-
nazwę konkretnego proponowanego produktu;
-
link do strony producenta lub sklepu, gdzie można produkt zamówić;
-
przybliżoną potrzebną ilość (w sztukach lub metrach kwadratowych) - przybliżoną dlatego, że każdą ilość należy sprawdzić na budowie z wykonawcą,
-
przybliżoną cenę (ceny przepisujemy ze sklepów internetowych i stron producentów, mogą nie zawierać kosztów dostawy czy ewentualnych innych dodatkowych kosztów, mogą się również zmieniać w czasie).
bottom of page